Ganbedini - Termpoane profil Gealan

            Cotidian editat de GNC Press Impact in Gorj                                                                                                    office@impactingorj.com, tel/fax: (0253) 217202

CALEIDOSCOP

 
Impact întreaba ...
Credeți că se va lua vreo măsură cu învățătoarea de la Tudor?
... gorjenii răspund

„Inspectoratul Școlar se face că ia măsuri, iar profesorii se fac că se îndreaptă. În fine, este un sistem și o țară din care, dacă ai posibilitatea, ar trebui să fugi cât poți de repede. Ce a făcut duduia Câmpeanu a devenit deja normalitate printre profesori, încât aceștia au uitat că este ilegal, că nu poți să iei bunuri de la bieții părinți ce-și duc copiii la școală”, Ana Birău, Târgu-Jiu.

„În toată această tărășenie vina aparține părinților care fac astfel de cadouri costisitoare. Din punctul meu de vedere, învățătoarea Câmpeanu nu are nici o vină, ea a luat și i s-a oferit, proastă ar fi fost să nu ia. Bine ar fi ca așa zișii inspectori școlari să acționeze în primul rând chiar la nivel de Inspectorat, adică să sancționeze șpăgarii de lângă ei, iar mai apoi la amărâții de învățători”, Cristian Popescu, Târgu-Jiu.

„Mai mult de un 10% luat din salariu nu văd ce i-ar putea face. Să ne amintim de medicul Tîrziu care a cerut bani și nu a pățit nimic, mai ales fătuca aceasta care a primit cadou obiectele”, Vasile Constantin, Rovinari.

„Părinții o apără pe această învățătoare și susțin că laptop-ul este oferit drept cadou. Acum rămâne la latitudinea Inspectoratului cum consideră aceste acte. Eu însă cred că nu prea au ce să-i facă din acest punct de vedere”, Maria Istrate, Târgu-Jiu.

 

Bila albă -
ASP Gorj

Bila neagră -
Mioara Andronie

Deși în județul nostru nu a fost semnalat nici un caz de gripă, conducerea Autorității de Sănătate Publică (ASP) Gorj a dispus luarea unor măsuri de prevenție, fiind distribuite peste 70 de mii de doze de vaccin antigripal în județ.

Primarul comunei Scoarța, Mioara Andronie, a fost condamnat la închisoare cu suspendare pentru comiterea infracțiunilor de abuz în serviciu și fals în declarații la Legea Fondului funciar de către magistrații Curții de Apel Craiova.

Gorjul în cifre - 2

Doi atacanți brazilieni au fost aduși la echipa Pandurii Târgu Jiu.

 
Întrebarea zilei

Cum comentați disputa Morega – Gorun ?

Puteți să ne trimiteți prin intermediul acestui formular răspunsul dvs:

Subiect ::
Numele dvs. ::
Adresa de e-mail ::
Răspunsul dvs:
 
 
   

AUTO

DIVERSE
IMOBILIARE
ELECTRONICE
LOCURI DE
MUNCĂ

 

 

 

 

 
 

pact in Gorj 2004. Textele si fotografiile din aceste pagini sunt proprietatea titularilor de copyright
si nu pot fi reproduse fara acordul scris al acestora.